Незнімне

До групи незнімних протезів належать коронки, мостоподібні протези, а також вкладки та вініри. Найбільш вживаним серед сучасних незнімних протезів є металокерамічні коронки і мостоподібні протези. Металокераміка досить міцна і дозволяє повністю відновлювати зуби і зубні ряди, як функціонально так і естетично.

Металокераміка зараз найпопулярніший вид незнімного зубного протезування: металокераміка найбільш близька по своїх фізико-механічних властивостях до емалі природних зубів.

– металокерамічні коронки (стандарт)

– металокерамічні коронки (люкс)

– суцільнолиті коронки

– керамічні коронки (на оксиді алюмінію)

Керамічна коронка на колір напівпрозора, як справжній зуб. Безметалева кераміка має ту ж ступінь заломлення світла, що і емаль зуба. Зовні коронка, виготовлена з безметалевої кераміки, завжди з урахуванням індивідуальних особливостей природних зубів пацієнта, навіть для висококваліфікованого фахівця – стоматолога не відмітна від живого зуба пацієнта. Так що з косметичної точки зору безметалева кераміка – ідеальний матеріал для моделювання зуба.

– металеві коронки (МЗП)

– пластмасові коронки

Тимчасові коронки

Тимчасові пластмасові коронки використовуються при протезуванні зубів на період виготовлення постійних коронок або мостів. Хоча, вони і тимчасові, але функціональна цінність їх дуже важлива. Не можна ігнорувати цей етап протезування.

 

 

Тимчасові коронки використовуються:

  1. для запобігання можливої больової реакції;
  2. для запобігання зсуву препарованих зубів;
  3. і, нарешті, естетичний аспект. Напевно, нікому не хочеться показувати свої обточені зуби іншим.

Тимчасові коронки виготовляються в порожнині рота пацієнта. Для цього, перш ніж препарувати зуб, стоматолог знімає зліпок з цього зуба, в зліпку виходить точна конфігурація зуба до препарування, потім зуб препарується під постійну коронку. Після завершення препаровки, лікар в перший зліпок заливає спеціальну рідку пластмасу і зліпок надіває на оброблений зуб. Через декілька хвилин, після затвердіння пластмаси, доктор витягує зліпок із зубів, і ось, тимчасова коронка готова. Після, доктор припасував тимчасову коронку, перевіряє по прикусу, полірує і фіксує на тимчасовий цемент.