Знімне

Знімне протезування застосовується при значних дефекта зубних рядів, коли не можливо встановити мостоподібні протези.

Знімні протези бувають часткові і повні( в разі повної відсутності зубів). За матеріалом виготовлення такі протези можуть буть металевими , пластмасовими або нейлоновими.

Розмова про ці ортопедичні конструкції ведеться на консультаціях з пацієнтами, в яких втрачено більше зубів, чим залишилося. За наявності у людини пластмасового знімного протеза все жувальне навантаження передається на ясна і кісткову тканину в області відсутніх зубів. Зуби, що залишилися, служать для фіксації знімного протеза в ротовій порожнині. При повній відсутності зубів, фіксація здійснюється за рахунок присасування і щільного прилягання (адгезії). Протези з твердої пластмаси, найбільш поширений вид знімних протезів у пацієнтів з великою кількістю відсутніх зубів або повною їх відсутністю (адентією).

– знімний протез (вітчизняна пластмаса і зуби)

– знімний протез (імпортна пластмаса і зуби)

Плюси протезів з твердої пластмаси:

  • при відносно невеликій вартості один протез на верхній або нижній щелепі одномоментно відновлює всі відсутні зуби (відновлює жувальну і косметичну функції).

Оскільки основне жувальне навантаження передається на слизову оболонку в області відсутніх зубів, зуби, що залишилися, не несуть додаткового навантаження, а служать лише для фіксації протеза.

Мінуси протезів з твердої пластмаси:

  • Знімна конструкція.
  • Її розміри максимальні. У зв’язку з тим, що основа протеза з твердої (акрилової) пластмаси, розмір протеза максимально збільшений.
  • Фіксация протеза здійснюється за рахунок кламерів (гачків), які інколи бувають видні при посмішці і розмові.
  • Якщо такий протез є першим протезом в житті пацієнта, то процес звикання є тривалим (від одного місяця до двох).

– нейлоновий протез (I-Flex, Deflex)

Нейлонові зубні протези рекомендовані для протезування будь-яких клінічних випадків. Нейлоновий протез в даний час став гідною альтернативою бюгельному протезу – важкому і об’ємному. Це пружний, еластичний матеріал, дуже міцний і стійкий до навантажень. Його практично неможливо зламати. По своїх характеристиках він перевершує всі існуючі матеріали в стоматології. Нейлон не викликає алергії, в його складі немає мономера. Нейлоновий протез твердий всупереч думці, що склалася, про міфічну м’якість протеза, але еластичний, і дуже добре очищається, не міняє колір не потребує повторних поліровок, на відміну від класичних знімних протезів. Успішно застосовуються як для заміщення часткових дефектів (1-2 зуби), так і для виготовлення повних знімних зубних протезів. Нейлон володіє передбаченими властивостями гнучкості. Якщо застосовується в часткових зубних протезах, то матеріал переймає основні властивості часткових протезів, які добре протистоять розломам і самобалансуются в роті. Нейлонові протези, особливо, призначені для пацієнтів схильних до алергії, і пацієнтів, яким протипоказане препарування зубів (при гострих серцево-судинних захворюваннях, епілепсії і ін.).